Başarılı Bir Hipnoz Uygulamasının Sırrı: Hipnoz Piramidi

Posted | 0 comments

 

Bu Hipnoz Piramidini Başarınızı 10 Kat Arttıracak!

 

Bir hipnoz uygulaması yaparken mutlaka uygulamanız gereken bazı rutinler vardır. Bu rutinleri uygulamadığınız takdirde yaptığınız hipnozun etkisi azalır. Yaptığınız hipnozun başarıya ulaşması imkansız hale gelir.

 

Nedir bu hipnoz rutinleri?

 

Temelde 3 faklı rutin vardır:

 

  1. Pretalk (Ön Konuşma)
  2. Convincers (İkna Ediciler)
  3. İnduction

 

Bu 3 hipnoz rutininden birinde hata yapılırsa, uygulanan hipnoz başarısız olur. Hipnotist istenen sonuca ulaşamaz. Şimdi bu 3 hipnoz rutinini detaylı şekilde anlatmaya başlayalım.

 

#1 Pretalk (Ön Konuşma)

 

 

Bu aşama hipnozun başarıya ulaşıp ulaşmayacağını belirleyen en önemli aşamadır. Pretalk aşamasında yapacaklarınız kişinin size güvenip güvenmeyeceğini, onunla uyum sağlayıp sağlayamayacağınızı ve aynı enerji frekansına girip giremeyeceğinizi belirler.

 

Hipnoz uygulayacağınız kişiyle iletişime ilk girdiğiniz anda Pretalk aşaması başlar. Bu aşama o kadar önemlidir ki, burada başarılı olamazsanız diğer aşamaların hiçbir anlamı kalmaz.

 

Bu aşamayı başarılı bir şekilde geçerseniz gerisi zaten çorap söküğü gibi gelecektir.

 

Bu noktada karşı tarafa vereceğiniz ilk izlenim hayati derecede önemlidir. Kişiye iyi bir ilk izlenim verebilirseniz Pretalk aşamasını başarıyla geçmişsiniz demektir.

 

İlk izlenim neden bu kadar önemli?

 

Bilincimiz sınırlı bir kapasiteye sahiptir. Her yeni tanıştığımız insan bilincimizin şarjından biraz daha yemektedir. O nedenle bilinç otomatik bir mekanizma geliştirmiştir. Ve bu nedenle yeni bir insanı tanımak için saatlerini harcamaz.

 

Yeni biriyle tanıştığımız anda bilincimiz o kişiyi tanımak için 2-3 dakika kadar süre verir. Bu süre içinde aramızda olumlu bir enerji oluşursa bu kişiye güveniriz ve onu kendimize yakın hissederiz.

 

Bu nedenle hipnoz uygulaması yapacağımız kişiyle tanıştığımız andan itibaren aramızda uyum oluşacak şekilde konuşmalı ve davranmalıyız.

 

Hipnozun Pretalk aşamasında uygulanabilecek teknikleri BURADAKİ yazımızdan detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

 

#2 Convincers (İkna Ediciler)

 

 

Burada vereceğimiz teknikler kişinin hipnoz olabileceğine ikna olmasını sağlayacak. Hipnozun ne kadar güçlü bir uygulama olduğunu da yine bu aşamada anlayacak.

 

Bir kişinin hem hipnoza ne kadar yatkın olduğunu ölçmek hem de onu hipnoz olabileceği konusunda ikna etmek için uygulayabileceğimiz bazı testler vardır. Bunlara hipnoza yatkınlık testleri denilmektedir.

 

Şimdi hipnoza başlamadan önce uygulanabilecek 2 önemli yatkınlık testini öğrenelim.

 

Manyetik Parmak Testi:

 

 

 

Bu testimizde kişiden iki elinin tüm parmaklarını iç içe geçirmesi istenir. Daha sonra, iki elin avuç içi birbirine temas etmeye devam ederken işaret parmaklarının uzatılması istenir.

 

Sonra da kişinin bu işaret parmaklarını birbirinden ayırması istenir.

 

Testimiz bu noktadan sonra başlıyor. Şunları söyleyerek kişi yönlendirilir:

 

“Şimdi kapat gözlerini… Şu anda iki parmağında da birer mıknatıs olduğunu hayal et. Bunlar dünyanın en güçlü mıknatısları. Ve gittikçe birbirlerine doğru çekiliyorlar. (Bu sırada kişinin iki işaret parmağına da dokunarak ona mıknatısları hissettirin.) Daha güçlü, daha güçlü, daha güçlü çekiliyorlar. Sen direndikçe mıknatıslar birbirine daha da hızlı çekiliyor. Daha hızlı, daha hızlı ve daha hızlı… İşte aynen böyle.”

 

Bu şekilde devam ettiğinizde kişinin parmaklarının birbirine değdiğini göreceksiniz. Bu hipnozunuza yatkın olduğu anlamına gelir. Eğer parmakları bir türlü birbirine değmiyor ve size karşı koymaya devam ediyorsa bu kişiye o gün hipnoz yapmayın. Çünkü hazır değil demektir. Başka bir gün deneyin.

 

Ama testiniz %97 oranda başarıyla sonuçlanacaktır.

 

Manyetik El Testi:

 

 

Manyetik el testinde de yine bir önceki testte olduğu gibi mıknatıslar hayal ettirilir. Fakat bu sefer mıknatıslar ellerin avuç içlerindedir.

 

Mıknatıslar kişiye hayal ettirilirken ellerin avuç içlerine dokunulur. Dokunma hissiyle birlikte kişi avuç içlerinde mıknatıs olduğuna daha kolay inanacaktır. Kişiyi şu şekilde yönlendirebilirsiniz:

 

“Şimdi kapat gözlerini… Şu anda iki elinin avuç içinde de birer mıknatıs olduğunu hayal et. Bunlar dünyanın en güçlü mıknatısları. Ve gittikçe birbirlerine doğru çekiliyorlar. (Bu sırada kişinin avuç içine de dokunarak ona mıknatısları hissettirin.) Daha güçlü, daha güçlü, daha güçlü çekiliyorlar. Sen direndikçe mıknatıslar birbirine daha da hızlı çekiliyor. Daha hızlı, daha hızlı ve daha hızlı… Mıknatıslar giderek daha hızlı bir şekilde birbirine çekiliyor ve ellerin hızla birbirine doğru yaklaşıyor… İşte aynen böyle.”

 

Bu testler sayesinde kişi hipnoz olabildiğine ve hipnozun ne kadar etkili olduğuna ikna olacak. Hipnoza başlamadan önce ve hipnoz sırasında mutlaka bu testleri uygulayın.

 

#3 İnduction

 

 

Bu aşama hipnozun uygulandığı aşamadır. Eğer önceki 2 aşamada yapmanız gerekenleri doğru bir şekilde yaptıysanız bu aşama sizin için çok kolay geçecektir.

 

Burası hipnoz tekniklerinin uygulandığı esas aşama olmasına rağmen aslına bakarsanız en önemsiz kısımdır. Daha önceki 2 aşama çok daha önemlidir. Çünkü kişi hipnoza hazır olmadığı müddetçe 3. aşamada asla başarılı olamazsınız.

 

Fakat ilk 2 aşamada her şey doğru uygulandıysa kişi hipnoza yani 3. aşamaya hazır bir hale gelmiş demektir. Bundan sonra işiniz çok kolay.

 

Bu aşamaya gelindiyse kişi zaten hafif transa girmiş demektir. Artık size düşen, bu transı daha da derinleştirmektir. Kişi ne kadar derinleşirse vereceğiniz telkinleri o kadar kolay kabul edecektir.

 

Çünkü trans derinleştikçe bilinçaltı o kadar ön plana çıkar. Ve vereceğimiz telkinleri çok daha kolay kabul eder. Başarılı bir hipnoz uygulaması için orta trans yeterlidir. Derin transa almak şart değildir.

 

Gördüğünüz gibi hipnoz aslında sanıldığı kadar zor bir olay değildir. Hem çok faydalı hem de temel mantığı kavrandığında yapılması oldukça kolay bir uygulamadır.

 

İnduction aşamasında neler yapmanız gerektiğini BURADAKİ yazımızdan öğrenebilirsiniz.

 

Şimdilik söyleyeceklerimiz bu kadar. Yazımızı noktalamadan önce bir kitap seti tavsiyesinde bulunmak istiyorum.

 

Hipnoz Sanatı E-Kitap Setini Okumanızı Tavsiye Ediyorum!

 

Hipnoz Sanatı, hipnozu sıfırdan ileri seviyeye kadar öğrenmek isteyen herkes için müthiş faydalı bir kaynak.

 

Bu eğitim seti hipnoz konusunda hiç bilgi sahibi olmayan birini ileri seviye bir hipnoz uygulayıcısına dönüştürecek çok etkili teknikler içeriyor.

 

Hipnoz sanatı e-kitap setini BURADAN inceleyebilirsiniz. (Lütfen tıklayarak inceleyin.)

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.